Myszkowska Ósemka po raz pierwszy [ZDJĘCIA]

Krzysztof Suliga
I Myszkowski Bieg "Myszkowska Ósemka"
I Myszkowski Bieg "Myszkowska Ósemka" Fot. Krzysztof Suliga
Dziś rozegrana została Myszkowska Ósemka. To pierwsza edycja ogólnopolskiego biegu w Myszkowie.

Myszkowska Ósemka
W I ogólnopolskim biegu Myszkowska Ósemka wystartowało na dystansie głównym liczącym 8 km ponad 200 uczestników - mężczyzn i kobiet. Start i meta zlokalizowane zostały na ul. Jana Pawła II przy terenie rekreacyjno-sportowym Podlas.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Dawid Klaybor, reprezentant MKS Chojniczanka Chojnice, uzyskując czas 24,13. Siedem sekund wolniejszy od niego był Paweł Szostak (AZS AWF Katowice), a trzecie miejsce zajął myszkowianin Adam Karnicki z czasem 25,48. Czwarty był Michał Bujała (runningperformance.pl), a piąty następny myszkowianin, Piotr Magiera. Kolejne miejsca w pierwszej dziesiątce zajęli: 6, Damian Sędziwy (CKS Budowlani Częstochowa), 7. Krzysztof Borowik (Blasłów), 8. Arkadiusz Buczyński (Bolesław), 9. Tomasz Sosnowski z Kłobucka (WKB Meta Lubliniec), 10. Dariusz Hyla (Dąbrowa Górnicza).

Jako pierwsza wśród kobiet zameldowała się na mecie Monika Kapera (AZS AWF Katowice), którą wyprzedziło tylko 16 panów. Uzyskała czas 29,58. Druga była Janina Malska (ASA Team Biegiem po Zdrowie) a trzecia Edyta Lewandowska (Mennica Królewska), ambasadorka tego biegu.