Grom Miedźno - Liswarta Popów 2:2. Goście kończyli mecz w dziewiątkę!

Bartłomiej Romanek
Grom Miedźno zremisował na inaugurację rundy wiosennej z Liswartą Popów 2:2. Pierwsze wiosenne spotkanie nie stało na wysokim poziomie.

Grom Miedźno zremisował z Liswartą Popów

Remisem 2:2 (2:1) zakończyło się pierwsze tegoroczne spotkanie ligowe Gromu Miedźno, który na własnym boisku podzielił się punktami z Liswartą Popów.

W słabym spotkaniu bramki dla Miedźna zdobył z rzutu karnego Rafał Jędrysiak oraz Albert Kasprzyk. Z drużyny gości bramkę zdobył Karol Makles, a w 52 minucie karnego strzelił Tomasz Biernacki. Od 20 minuty (po zagraniu przez Rafała Zębika piłki ręką w polu karnym) zawodnicy Liswarty grali mecz w 10.

Całe spotkanie kończyli natomiast w 9, gdyż drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, za bezmyślne kwestionowanie decyzji sędziego, otrzymał Mateusz Małoszyc. Warto także wspomnieć, że w 85 minucie trener Liswarty Popów, Ireneusz Jura, został wyrzucony za celowe odkopnięcie piłki w trybuny.

Grom Miedźno i Liswarta rozegrały dużo sparingów

Zawodnicy Gromu Miedźno okresu przygotowawczego do udanych zaliczyć nie mogą. Z sześciu rozegranych sparingów tylko jedno spotkanie wygrali, w jednym zremisowali, a w czterech ponieśli porażki. W sześciu spotkaniach zawodnikom Gromu 20 razy udało się znaleźć drogę do bramki rywala – najczęściej czynili to Marcin Szewczyk (8 bramek) i Sylwester Miętkiewicz (6 bramek). Niestety formacja obronna, która jest piętą achillesową zespołu z Miedźna, dała się oszukać rywalom aż 25 razy.

W okresie zimowym do zespołu dołączyło czterech zawodników. Trzech z nich do klubu trafiło na zasadzie transferu definitywnego. Są to Robert Kłoda, Patryk Kłoda (Grom Cykarzew) oraz Mateusz Kutynia (Błękitni Libidza), który w rundzie jesiennej w Gromie występował na zasadzie wypożyczenia. W rundzie wiosennej także na zasadzie wypożyczenia będzie występował z Gromem na piersi Albert Kasprzyk (Orzeł Kiedrzyn). Treningów nie wznowili Krzysztof Kaczyński, Krzysztof Stachera oraz Piotr Morawiec. Na kontuzję narzeka natomiast Paweł Gala.

Liswarta Popów w okresie przygotowawczym rozegrała osiem spotkań kontrolnych. Popowianie cztery razy wygrywali i tyle samo razy ponieśli porażkę. W ośmiu spotkaniach zdobyli 34 bramki a stracili 24. Najczęściej w okresie gier kontrolnych dla Liswarty strzelał Karol Makles (7 bramek) i Michał Wójcik (5 bramek).

Mecz młodzików

Młodziki Gromu Miedźno w sobotnie przedpołudnie (22.03) zmierzyli się w meczu kontrolnym z Liswartą Popów i zwyciężyli 8:3. Podopieczni Sylwestra Miętkiewicza przygotowują się do zmagań ligowych, które w tej kategorii wiekowej wystartują 5 kwietnia.