Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

IV Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów w obiektywie Daniela Dmitriewa [FOTO]

AKC
Fot. Daniel Dmitriew
IV Ogólnopolski Bieg Tropami Śląskich Dinozaurów zgromadził dziś 173 zawodników, którzy rywalizowali na 10-kilometrowym dystansie. Podobnie jak w roku ubiegłym, trasa wiodła przez cegielnię, na terenie której odkryto fragmenty szkieletu pierwszego polskiego dinozaura drapieżnego.

Zwycięzcą IV Ogólnopolskiego Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów został ultramaratończyk, mieszkaniec Lisowic, Marcin Świerc, który objął patronatem tegoroczną edycję imprezy. Linię mety przekroczył z czasem 00:34:54 .

- Bardzo się cieszę, że mogłem wziąć udział w biegu odbywającym się w mojej rodzinnej miejscowości. Cieszę się, że jest wsparcie samorządu w realizacji tego przedsięwzięcia, wsparcie Sylwii Kucharczyk - sołtysa Lisowic. Gratulacje dla organizatorów, strażaków i tych najmłodszych - wolontariuszy. To wspaniałe, że cała wieś angażuje się w we wspólnym działaniu. Widzimy się za rok - powiedział na mecie Marcin Świerc.

Miejsce 2. wśród panów zajął debiutujący w imprezie Maurycy Oleksiewicz z klubu Szakale Bałut Łódź z czasem 00:35:43. Ostatnie miejsce na pudle wybiegał Krzysztof Fuhl z Jemielnicy (00:35:56), który również po raz pierwszy gościł w Lisowicach.

Wśród pań najlepsza była Tamara Koczur z ekipy Ambitni Amatorzy Myszków, która pokonała trasę z czasem 00:44:10.

- To był mój pierwszy start na tej imprezie. Trasa bardzo mi się podobała. Biegam biegi górskie, ale nie znaczy to, że było mi łatwiej. Jeżeli ktoś chciał zrobić tutaj dobry czas, to nie było mu lekko, bo trasa jest ciężka, teren jest zróżnicowany. Są łąki, ścieżki polne. Trudno w takich warunkach osiągnąć dobry czas. Sama impreza zorganizowana doskonale, również ze względu na możliwość startu dzieci i przygotowanych dla nich atrakcji. Za rok na pewno zabiorę tutaj swoje pociechy - powiedziała zwyciężczyni.

Druga na mecie była Anna Kołodziejczyk z Zabieganych Częstochowa (00:46:55), a trzecia Ewa Cieniawska z Bytomia (00:47:15).

Jak podkreślił wójt gminy Pawonków, bieg jest doskonałą formą promocji Muzeum Paleontologicznego, samej wsi i gminy.

- Z jednej strony bieg to rozwój sportu, poszukiwanie talentów, promocja zdrowego trybu życia, ale ten bieg ma swoją nazwę - Tropami Śląskich Dinozaurów. W naszej miejscowości znaleziono szczątki najstarszego dinozaura drapieżnego i ta impreza jest doskonałą promocją tego odkrycia. Mamy jedno wielkie marzenie - żeby przy okazji którejś edycji, bieg zaczynał w tym miejscu, przy Lokalnym Centru Kulturalno-Społecznym w Lisowicach, a kończył przy cegielni, gdzie wykopano szczątki dinozaura - ale nie przy cegielni w obecnej postaci, ale przy nowym obiekcie, który mógłby to światowej skali znalezisko eksponować. Mam nadzieję, że spotkamy pomocne ręce, które pozwolą nam takie miejsce stworzyć - powiedział Henryk Swoboda, wójt gminy Pawonków. Są bowiem plany budowy takiego obiektu, ale to inwestycja, na której samodzielną realizacją gminy nie stać.

Szczegółowe wyniki IV Ogólnopolskiego Biegu Tropami Śląskich Dinozaurów

od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lubliniec.naszemiasto.pl Nasze Miasto