Kilan został wicemistrzem Polski w siłowaniu na rękę

Stanisław Wrzesiński
Mieszkaniec Dankowa i uczeń czwartej klasy Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku Przemysław Kilan został wicemistrzem Polski amatorów w siłowaniu na rękę prawą (kat. 86 kg).

W odbywających się w Starym Mieście k/Konina VII Otwartych Mistrzostwach Polski Amatorów w Siłowaniu na Rękę "Debiuty 2010" w siedmiu kategoriach wagowych uczestniczyło ponad 100 zawodników. Przemysław Kilan na co dzień reprezentujący Sokół Koniecpol po siedmiu kolejnych wygranych walkach eliminacyjnych, w pojedynku o złoty medal uległ Marcinowi Sacharzewskiemu (Tytan Warszawa). - W mistrzostwach uczestniczyli zawodnicy, którzy wcześniej nie brali udziału w zawodowych mistrzostwach Polski czy zawodowej lidze. Kategoria 86 kg, w której rywalizowałem była najliczniej obsadzona (25 zawodników).

Wystartowałem również w kat. OPEN, w której wywalczyłem dziewiąte miejsce w siłowaniu na rękę lewą oraz szóste w siłowaniu na rękę prawą - mówi Przemysław Kilan.