KS WOJOWNIK zdobywa Puchar Polski!

Artur Osuchowski
4 i 5 marca był kolejnym aktywnym weekendem dla zawodników kłobuckiego Wojownika. W niedalekim Mykanowie odbył się turniej Puchar Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Na matach spotkało się 174 seniorów z 36 klubów oraz 142 juniorów z 35 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Taekwon-do. Turniej jest otwarty, nie ma do niego eliminacji i startować może każdy, kto spełnia wymagania regulaminowe Polskiego Związku Taekwon-do. Oczywiście nie mogło zabraknąć zawodników wszystkich sekcji Wojownika.

W turnieju seniorów (rozgrywanym w sobotę) najwyższy wynik wśród Wojowników osiągnął Hubert Gloc (który jest jeszcze juniorem). W walkach do 57 kg zajął 3 miejsce. Walczył ze starszymi i zdecydowanie bardziej doświadczonymi zawodnikami, więc wynik cieszy podwójnie. W tym turnieju dobry wynik osiągnął również Damian Wolny (5 miejsce w walkach do 78 kg). Miejsca poza pierwszą ósemką zajęli Niccolo Bugaj (walki do 78 kg oraz układy formalne stopni uczniowskich) oraz ponownie Hubert Gloc i Damian Wolny (obydwoje układy formalna stopni mistrzowskich).

Jeszcze więcej emocji dostarczył niedzielny turniej juniorów. W kategoriach układów formalnych stopni mistrzowskich 3 miejsce zajęła Aleksandra Koszczyk a wśród panów w ósemce znalazł się Kacper Psuj. Niespodziankę sprawił Kacper Sas, który zajął 3 miejsce w konkurencji technik specjalnych. Już dawno nie było w Wojowniku medalu w tej konkurencji. Tutaj również w miejsce w pierwszej ósemce wypracował Kacper Psuj. Wśród pań na piątym miejscu uplasowała się Zuzanna Tomczyk, a na ósmym Aleksandra Koszczyk.

Najbardziej oczekiwaną oraz widowiskową konkurencją podczas każdego turnieju Taekwon-do jest walka sportowa. Emocje sięgały zenitu, gdyż Wojownicy bardzo ciężko pracowali by sięgnąć po medale. Te najważniejsze – złote wraz z Pucharem Polski zdobyły Aleksandra Koszczyk (walki do 60 kg), która pokonała w finale zawodniczkę z Mińska Mazowieckiego oraz Zuzanna Tomczyk (walki do 65 kg), która w finale zmierzyła się z zawodniczką z Legnicy. W walkach kobiet (do 60 kg) piąte miejsce zdobyła Kinga Kantor. Wśród panów po złoto sięgnął Hubert Gloc (walki do 50 kg), a medal srebrny zdobył Dawid Gałuszka (walki do 56 kg). Punktowane miejsca zajęli również Kacper Psuj oraz Kacper Sas (walki do 65 kg) oraz Maciej Frydrych (również walki do 65 kg).

Zdobyte medale oraz świetne wyniki pozostałych zawodników uplasowały Klub Sportowy Wojownik na pierwszym miejscu w klasyfikacji medalowej Polskiego Związku Taekwon-do. Ten fantastyczny wynik jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu, zarówno zdobywców medali, ale również tych, którzy wypracowali miejsca w pierwszej szesnastce. Po raz kolejny zawodnicy Wojownika udowadniają, że ciężka praca napędzana marzeniami przynosi spektakularne efekty. A jak mawia Artur Osuchowski – trener Wojownika „nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa”.