Szkoła Podstawowa nr 36 ma już 40 lat. Teraz jest to szkoła Olimpiczyków. Na jubileusz otrzymała sztandar oraz imię Polskich Olimpijczyków.

W uroczystości nadania imienia placówce przy ulicy Kasztanowej uczestniczyli przedstawiciele parlamentarzystów, władze miasta, delegaci z Kuratorium Oświaty, członkowie Polskiego Komitetu Olimpijskiego, byli i obecni nauczyciele, a także uczniowie, absolwenci i przyjaciele szkoły.
Podczas spotkania zaprezentowano historię szkoły, jej osiągnięcia oraz argumenty, które zdecydowały o nadaniu jej imienia Polskich Olimpijczyków.
Jest to więc szkoła Olimpiczyków.
- Nasza szkoła od lat zachęca uczniów do aktywności ruchowej. Wielu naszych absolwentów zostało sportowcami i trenerami. Wybór tego imienia wynika z tradycji i działań na rzecz wychowania poprzez sport - mówiła dyrektor SP 36 Zofia Bartoszek. Po akcie przekazania szkole sztandaru odbyła się część artystyczna, w której uczniowie przedstawili historię powstania olimpiad oraz oddali hołd sportowcom, którzy zginęli podczas II Wojny Światowej.
Szkoła Podstawowa nr 36 przy ulicy Kasztanowej 7/9 została oddana do użytku 3 września 1973 roku. Na początku swojej pracy kształciła blisko1000 uczniów i zatrudniała około 30 nauczycieli. Przez 40 lat istnienia skupiła się na rozwoju aktywności fizycznej, oferując udział w zajęciach gimnastycznych i klubach sportowych.

Może szkoła Olimpiczyków będzie miała absolwenta olimpijczyka.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!