Wojownik Kłobuck okazał się najlepszy w Rybniku

Bartłomiej Romanek
Archiwum
Wojownik Kłobuck odniósł kolejny wielki sukces. Nasz klub wygrał klasyfikacje generalną w kolejnym prestiżowym turnieju. 49 zawodników „Wojownika” walczyło o medale Mistrzostw Śląska Skrzatów, Kadetów, Młodzików i eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

Wojownik Kłobuck rywalizował z 7 klubami

Zawody odbyły się w Rybniku i startowało w nich łącznie 250 zawodników z 8 klubów. Po raz kolejny Wojownik mimo najmłodszej obecności na arenie Taekwon-do pokazał, że liczy się na Śląsku. Nasi zawodnicy wywalczyli 9 złotych, 7srebrnych i 8 brązowych medali.

Oczywiście najbardziej cieszą nas te złote. W konkurencji walk nie do zatrzymania byli Kacper Psuj (46 kg), Ola Koszczyk (55 kg), Patrycja Drabczyk (ponad 60 kg), Wiktoria Krok (60 kg).

Wojownik Kłobuck wraca z workiem medali

W konkurencji układów po raz kolejny wygrała Zuzanna Tomczyk. Kolejne złoto tym razem w technikach specjalnych wywalczyli, ponownie Ola Koszczyk, zostając najlepszą zawodniczką turnieju wraz z Kacprem Kowalikiem, który dorzucił poza złotem w technikach srebro w walce. Taka ilość medali dała naszemu klubowi pierwsze miejsce w generalce kategorii Juniorów młodszych.

W kategorii wiekowej młodzików złoty medal wyskakał Kacper Łyko. Dla Kacpra jest to trzeci złoty medal z rzędu w tej konkurencji. Ostatnie złoto wywalczyła debiutująca na tak dużej imprezie 7-letnia Wanessa Skupień, która nie dała szans swoim rywalką również w technikach specjalnych.

- Jako trener bardzo chciałem podziękować wszystkim za postawę i wytrwałość w całodziennych zmaganiach. Byli świetni, wszyscy zaczynając od najmłodszej w naszej ekipie Wannesy Skupień kończąc na najstarszym Kubie Kantorze- mówi Artur Osuchowski, trener Wojownika Kłobuck. - Podziękowania należą się również Fundacji „Młodzi-młodym” oraz Agnieszce Kowalik i Krzysztofowi Nykiśowi za pomoc w organizacji koszulek dla naszych Wojowników. Wielkie taekwon za kolejne święto, jakim dla mnie był nasz sobotni występ w Rybniku.