Bieg „O Nóż Komandosa” 2019 w Lublińcu [ZDJĘCIA]. W zawodach służb mundurowych stanęło na starcie 500 zawodników

Janusz Strzelczyk
Bieg „O Nóż Komandosa” 2019 w Lublińcu [ZDJĘCIA]. Ponad 500 zawodniczek i zawodników stanęło na starcie XXXIII Biegu Przełajowego „O Nóż Komandosa” w Lublińcu . Są to zawody służb mundurowych m.in.: żołnierzy, policjantów, strażaków, straży granicznej. Startowali też goście ze Słowacji i Niemiec.

Rywalizowało 440 mężczyzn i ponad 60 kobiet. Dystans biegu terenowego wynosił 10 kilometrów. Po raz pierwszy tyle samo dla pań i panów. Wcześniej kobiety pokonywały trasę 5-kilometrowy.

Najlepsi wśród mężczyzn pokonali dystans w czasie poniżej 40 minut. Wśród kobiet najlepsza miała czas poniżej 45 min .Zawodniczki i zawodnicy biegną w mundurach i butach wojskowych, policyjnych, strażackich. Nie wolno biec w obuwiu sportowym. Było chłodno, padał lekki deszcz.

Na mecie zwycięzca w kategorii mężczyzn, Jakub Burghard powiedział nam: Trasa była trudna, były strome podbiegi. Jestem zadowolony z czasu jaki osiągnąłem.

Również Anna Ficner, która była najszybsza wśród kobiet, podkreślała trudny trasy. - Pierwsze 7 km było płaskie, ale potem były bardzo trudne – mówiła nam na mecie Anna Ficner.