Częstochowa: Okręgówka. Zwycięstwo KS Panki, porażka Znicza

Piotr Ciastek
Częstochowa: Okręgówka. W kratkę w wyjazdowych spotkaniach grały drużyny z powiatu kłobuckiego rywalizujące w częstochowskiej okręgówce. KS Panki wygrał 2:1 w Kościelcu, a Znicz pechowo przegrał w Lisowie.

Częstochowa: Okręgówka - przegrana Znicza Kłobuck z Liswartą Lisów

Znicz Kłobuck przegrał bardzo pechowo mecz wyjazdowy z Liswartą Lisów w stosunku 1:2 (1:1). Bramkę dla gości strzelił Kamil Skrok. Trzy punkty były na wyciągnięcie ręki, jednak o końcowym wyniku zadecydowała nieskuteczność zawodników z Kłobucka.

Liswarta Lisów - Znicz Kłobuck 2:1 (1:1)

Bramki: Liswarta Lisów: 35' (k), 49'. Znicz Kłobuck: Skrok 1'

Skład: 1. Dariusz Sobolewski - 7. Damian Bugaj, 20. Przemysław Mazik, 15. Piotr Grygiel, 2. Jacek Sosnowski - 14. Maciej Matyszczak, 10. Witold Wośtak, 8. Przemysław Zielonka (kpt), 11. Bartosz Smorąg - 19. Przemysław Matyszczak (60' 9. Marek Krawczyk), 17. Kamil Skrok (83' 3. Paweł Wojnowski)

Na ławce: 12. Krzysztof Matyszczak

Częstochowa: Okręgówka. Lotnik Kościelec kontra KS Panki: 1 - 2

KS Panki w inaugurującej kolejce wiosennej ligi okręgowej, po emocjonującym meczu w Kościelcu, pokonał 2-1 miejscowego Lotnika.

Panki już po pięciu minutach mogły prowadzić, niestety, Marcin Krawczyk zmarnował rzut karny (po faulu bramkarza na Tomaszu Pasiece). Kilka minut później, KS miał jeszcze dogodną sytuację, ale niestety Tomasz Pasieka zmarnował ją.

Przed przerwą gospodarze kilkakrotnie sprawdzili Mateusza Mońkę, ten jednak zachowywał się bez zarzutu. W drugiej części spotkania wydawało się, że przewagę miał Lotnik, którego motorem napędowym był Przemysław Chobot. Kilkukrotnie, szczególnie po stałych fragmentach gry, "zakotłowało się" pod bramką Mateusza Mońki, który nadal prezentował dyspozycję z pierwszej połowy.

W 60. minucie spotkania, na samotną szarżę zdecydował się Pasieka, wymanewrował miejscową obronę i umieścił piłkę w siatce. Chwilę później na murawie wszedł grający trener KS-u, Oskar Operacz, który w 85. minucie, po zapoczątkowanej przez Pawła Wręczyckiego akcji, asystował przy kolejnym golu Pasieki.

Drużyna z Kościelca, za sprawą Damiana Kotasa, zdążyła strzelić kontaktową bramkę, ale na odrabianie start było już za późno.

W meczu bezpośrednich sąsiadów z tabeli lepsze okazują się Panki, które awansowały na czwartą lokatę w ligowej tabeli.

Mateusz MOŃKA (br), Dawid CHRZĘSTEK, Robert HYRA, Przemysław OGŁAZA (kpt), Patryk KUDŁA (55, Grzegorz KEMUŚ), Paweł WRĘCZYCKI, Marcin KRAWCZYK, Piotr WRĘCZYCKI, Dawid WIETRZNIAK (60, Oskar OPERACZ), Jakub CHRZĘSTEK, Tomasz PASIEKA (90, Przemysław PIETRZAK)
Pozostali rezerwowi: Łukasz Gąsienica (br), Mateusz Pawełczak.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani