Częstochowski szpital jak z serialu medycznego! Tak teraz wyglądają oddziały na Parkitce - zobacz ZDJĘCIA

PC
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zakończył wielomilionowe inwestycje
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zakończył wielomilionowe inwestycje Piotr Ciastek
Udostępnij:
Częstochowski szpital jak z serialu medycznego! "Parkitka" podsumowała ostatnie trzy lata inwestycji. W placówce powstały po gruntownym remoncie 3 sale operacyjne Traktu Operacyjnego oraz Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi, a także nowe pomieszczenia Oddziału Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych wraz z Pracownią Endoskopii.

W ostatnich latach Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie przebudował gruntownie część oddziałów, które lata świetności już dawno miały za sobą.

Jednym z zadań było utworzenie trzech sal operacyjnych wraz z niezbędną modernizacją Sali wybudzeń i Oddziału Chirurgii Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Piersi. Wartość tego zadania opiewała na ponad 24 mln zł, a pozyskane zostały one z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego, a także z środków województwa śląskiego z udziałem środków własnych szpitala. Drugie zadanie dotyczyło modernizacji Oddziału Gastroenterologii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chorób Wewnętrznych, które z kolei zostało dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach projektu „Inwestujemy w śląskie szpitale”. Wartość tego zadania opiewała na niemal 6 mln zł. Środki na ten cel wyłożyło też województwo śląskiego i sam szpital.

- Oddajemy inwestycje o wartości do niedawna niewyobrażalnej. Zrobiliśmy to szybko i sprawnie bez wpadek. Jestem z tej pracy wielu ludzi bardzo dumny. Mamy plany na przyszłość. Chcę aby ten szpital po moim odejściu był jednym z najlepszych w województwie śląskim. to wydawało mi się mało realne, ale w tej chwili jest pewien, że tak się stanie - mówił podczas spotkania z mediami dyrektor szpitala Zbigniew Bajkowski.

Zmiany widać gołym okiem

Podczas prac remontowych pomieszczenia zostały doprowadzone niemal do stanu surowego - skuto stare tynki, zerwano podłogi, wymieniono instalacje. Potem ekipy remontowe zajęły się aranżacją pomieszczeń wedle zamówionego projektu. Wszystkie remontowane sale zyskały nowoczesny wygląd i wysoki standard. Oddziały zostały wyposażone także w nowoczesny sprzęt. Wszystko po to, by ułatwić pracę lekarzom, ale i sprawić, żeby pobyt pacjentów w szpitalu był komfortowy, a przede wszystkim efektywny medycznie. Dzięki przemyślanej koncepcji pomieszczenia wszystkie niezbędne do przeprowadzania zabiegów sale są bardzo blisko siebie.

- Mamy szpitale, gdzie dzieje się niewiele, a mamy takie szpitale, gdzie dzieje się bardzo wiele i to jest właśnie jeden z nich. Chciałam podziękować zespołowi dyrektora szpitala, który podjął się tego zadania, a także parlamentarzystom za wsparcie w pozyskiwaniu środków z FIL: pani poseł Burzyńskiej, panu ministrowi Giżyńskiemu i senatorowi Mejerowi - mówiła Izabela Domagała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Częstochowie zakończył wielomilionowe inwestycje

Częstochowski szpital jak z serialu medycznego! Tak teraz wy...

Szpital planuje kolejne inwestycje, a wśród nich zupełnie nowy duży OIOM, który połączyłby oddziały z Parkitki i Tysiąclecia. Dyrektor Bajkowski liczy też na sprowadzenie do szpitala nowoczesnego robota medycznego Versius.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Materiał oryginalny: Częstochowski szpital jak z serialu medycznego! Tak teraz wyglądają oddziały na Parkitce - zobacz ZDJĘCIA - Częstochowa Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie