Delfin Kłobuck w Oleśnicy [FOTO]

PC
DELFIN rozpoczął nowy sezon w Oleśnicy.

Zawody w Oleśnicy jak co roku przyciągają najlepsze kluby głównie z Województwa Dolnośląskiego m.in. AZS AWF Wrocław, Juvenia Wrocław, ale też Rekin Świebodzice, Włókniarz Kalisz, czy chociażby klub Wankan Legnica. Poziom sportowy stał na niezwykle wysokim poziomie jak na początek sezonu. Trzeba pamiętać, że większość klubów pływackich uczestniczy w miesiącu sierpień w obozie letnim, co pozwala im zbudować odpowiednie przygotowanie wytrzymałościowe, czego niestety my nie mogliśmy w tym sezonie zrealizować głównie z przyczyn finansowych- zaznacza członek zarządu Delfina Tomasz Gosławski. Dorobek Delfina w tych zawodach to 5 medali (3 srebrne i 2 brązowe). Dwa srebrne medale zdobył Kacper Rudzki 2004 zajmując 2 miejsce na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym oraz również 2 miejsce tym samym stylem na dystansie dwa razy dłuższym. W stylu klasycznym dwa medale (srebrny oraz brązowy) zdobył Kajetan Wydmuch 2004. Również w stylu motylkowym Michał Mika 2005 wywalczył brąz. Gratulacje Pływacy! Należy podkreślić, że zdobyliśmy kilka 4 miejsc między innymi Adam Jeziorski czy Tomasz Profic, gdzie od podium dzieliły ich setne sekundy – podkreśla Trener Kuberski. Wielu zawodników pokonało swoje najlepsze do tej pory rezultaty życiowe, co pozwala patrzeć z optymizmem w dalszą część sezonu. Opiekunami podczas zawodów byli trenerzy Mariusz Kuberski i Michał Kalke, oraz rodzice naszych zawodników. Przejazd do Oleśnicy jak zawsze zabezpieczył nasz przewoźnik Pan Waldemar Pikiel z Center-Travel. Już 7 listopada klub wybiera się na wycieczkę integracyjną do Wrocławia (Aquapark, ZOO, Afrykarium). Przed Delfinem kolejne zawody pływackie m.in. w naszym województwie oraz na arenie ogólnopolskiej. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Kłobuck, aby dopingowali naszych zawodników na Mikołajkowych zawodach pływackich na naszej pływalni w Kłobucku.

Relacjonował: Trener Mariusz Kuberski