Derby powiatu lublinieckiego dla Sparty

Bartłomiej Romanek
Sparta Lubliniec pokonała w derby powiatu lublinieckiego Jedność Boronów 2:1 i jest jedną z dwóch drużyn w okręgówce, które nie straciły jeszcze punktów.

Sparta prowadziła po pierwszej połowie po bramce Artura Dorożyńskiego, ale po przerwie wyrównał Mariusz Kucharczyk. Zwycięską bramkę dla Sparty zdobył Damian Sowa w 64 min.

Sparta jest wiceliderem tabeli. Prowadzi Pilica Koniecpol, która także ma komplet punktów i lepszy bilans bramkowy od lublińczan. Jedność z trzema punktami jest dziesiąta.

Drugie zwycięstwo odniósł MLKS Woźniki, który pokonał na wyjeździe 2:1 Pogoń Kamyk. W najbliższy weekend woźniczanie będą podejmować Lot Konopiska, a Sparta Lubliniec Naprzód Ostrowy. Jedność zagra w Poraju z tamtejszą Polonią.

Jedność Boronów – Sparta Lubliniec 0:1 (1:2)
Bramki: M. Kucharczyk (57) – Dorożyński (34), Sowa (64).
Jedność: R.Dorożyński - M.Gatys, Klama, Romańczyk, Litwin (85. Ciborowski), Bąk, Maruszczyk, Kowalikowski (81. Belkot), M.Kucharczyk, Żydek (67. D.Gatys), Ł.Kucharczyk
Sparta: Budny - Nowiński, Juchniewicz, Gunia, A.Gadecki, Sojka (90. Gruca), Maniura, A.Dorożynski, Szwedziński (67. D.Gadecki), Sowa (65. Bryś), Kozlik (81. Bogacki)

Inne wyniki: Płomień Kuźnica Marianowa – KS Panki 4:2, Lotnik Kościelec – Znicz Kłobuck 2:1, Pogoń Blachownia – Polonia Poraj 1:2, Naprzód Ostrowy – Unia Kalety 3:0, Lot Konopiska – Liswarta Popów 1:0, Raków II Częstochowa – Pilica Koniecpol 1:2.