II Częstochowski Bieg Niepodległości [ZDJĘCIA] Druga edycja imprezy organizowana przez Fundację Jest Lepiej zgromadziła 332 begaczy

BR
II Częstochowski Bieg Niepodległości
II Częstochowski Bieg Niepodległości Bartłomiej Romanek
II Częstochowski Bieg Niepodległości odbył się 11 listopada w Parku Lisiniec. Imprezę zorganizowała Fundacja Jest Lepiej, a na starcie stanęło 332 biegaczy, którzy rywalizowali na dystansie 5 km. Zwyciężyli Grzegorz Karaś i Sylwia Ślęzak.

Organizatorem drugiej edycji Częstochowskiego Biegu Niepodległości była Fundacja Jest Lepiej przy współudziale Nordic Team Częstochowa. Pierwsza edycja biegu odbyła się przed rokiem, a trasa została wyznaczona w centrum miasta. Wtedy w biegu na 10 km wzięło udział ponad 700 biegaczy.

W tym roku organizatorzy nie otrzymali wsparcia finansowego z Urzędu Miasta, dlatego bieg zorganizowano w Parku Lisiniec, trasa była krótsza, a ze względu na miejsce trzeba było nieco ograniczyć liczbę biegaczy, których na starcie stanęło i tak aż 332.

Zawodnicy rywalizowali na dystansie 5 km na dwóch pętlach po 2,5 km. Jak podkreślali biegacze, trasa była szybka, dzięki czemu wielu z nim udało się ustanowić swoje rekordy życiowe. Najszybsi byli Grzegorz Karaś wśród mężczyzn oraz Sylwie Ślęzak wśród pań. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale.

Na starcie stanęli biegacze w różnym wieku i o różnym poziomie umiejętności i doświadczenia. Najstarsi uczestnicy urodzili się w 1946 roku.

Fundacja Jest Lepiej, główny organizator imprezy, dziękuję wszystkim sponsorom za wsparcie.