III LIGA - Pogoń po raz trzeci

S. Wrzesiński
Występująca w klasie okręgowej Pogoń Kamyk  została halowym mistrzem powiatu kłobuckiego
Występująca w klasie okręgowej Pogoń Kamyk została halowym mistrzem powiatu kłobuckiego fot. Stanisław Wrzesiński
Pogoń Kamyk triumfowała w X Mistrzostwach Powiatu Kłobuckiego w Halowej Piłce Nożnej Seniorów im. Marka Sztolcmana

Podopieczni Wojciecha Kozaka zwyciężając w mistrzostwach po raz trzeci (poprzednio w 2001 i 2002r.) w nagrodę otrzymali dwa puchary ufundowane przez Przewodniczącego Rady Powiatu Tadeusza Witta i Posła na Sejm RP Grzegorza Sztolcmana. W spotkaniu o trzecie miejsce ubiegłoroczny triumfator Znicz Kłobuck w rzutach karnych 4:3 (w regulaminowym czasie gry i po dogrywce był remis 2:2) zwyciężył IV - ligową Olimpię Truskolasy. Piąte miejsce po wygranej 2:1 z Juniorem Szarlejka wywalczył B - klasowy Maraton Waleńczów. W pojedynku o siódme miejsce Grom Miedźno 4:1 zwyciężył Spartę Nowa Wieś (B klasa). Kolejne miejsca w mistrzostwach zajęły drużyny: 9. Amasol Cosmos Miedźno, 10. Liswarta Krzepice, 11. Płomień Przystajń, 12. Amator Golce, 13. Huragan Jezioro, 14. Błękitni Libidza, 15. Koral Kłobuck, 16. Sokół Wręczyca.

W Turnieju Finałowym, w hali sportowej Gimnazjum w Kłobucku wystąpiło osiem najlepszych drużyn wyłonionych w czterech wcześniejszych turniejach eliminacyjnych. We wcześniejszych emocjonujących półfinałach Kingway Popów 3:1 w karnych (w regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis) pokonał Znicz, a Pogoń 2:1 zwyciężyła Olimpię.

Najlepszym piłkarzem mistrzostw (turnieje eliminacyjne oraz finałowy) uznano Oskara Operacza (Olimpia), bramkarzem Mirosława Szewczyka (Kingway), piłkarskim "odkryciem" Mateusza Wojciechowskiego (Pogoń), a obrońcą Michała Pagacza (Kingway). Najlepszy strzelec mistrzostw (7 bramek) Janusz Kowalik (Grom) otrzymał puchar ufundowany przez żonę Marka Sztolcman, Annę Sztolcman.

Pamiątkowe statuetki otrzymali twórcy Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego Stanisław Wrzesiński, Krzysztof Nowak i Maciej Biernacki oraz instytucje, firmy i osoby prywatne wspomagające halową imprezę w okresie dziesięciu lat.

Organizatorami X Mistrzostw Powiatu Kłobuckiego byli Starostwo Powiatowe w Kłobucku, Powiatowe Zrzeszenie LZS w Kłobucku oraz ULKS Herkules Truskolasy, a współorganizatorem: Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie LZS w Katowicach.