IV Turniej Przyjaźni w Piłkę Nożną Chłopców

WSS
Parafialny Klub Sportowy św. Stanisław Danków
W niedzielę, 23 września odbył się już po raz IV Turniej Przyjaźni w Piłkę Nożną Chłopców. Turniej odbył się z okazji rozpoczęcia jubileuszu 5-tej rocznicy powstania "Parafialnego Klubu Sportowego Św. Stanisław Danków".

Drużyny młodych piłkarzy walczyły o Puchar św. Stanisława Kostki. W sumie w turnieju wzięło udział siedem drużyn, KS APN Częstochowa, RKS Raków I Częstochowa, RKS Raków II Częstochowa, PKS Danków II, OKS Olesno, UKS Beniaminek Częstochowa oraz gospodarze PKS św. Stanisław Danków. Turniej został rozegrany metodą każdy z każdym. Ze wszystkich startujących drużyn piłkarskich najlepsza okazała się OKS Olesno, uzyskali w klasyfikacji końcowej aż 16 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy klubu Raków II, strzelili 10 bramek. Na trzecim miejscu podium znaleźli się przedstawiciele Raków I z 11 punktami (panowie strzeli 12 goli, a 3 stracili). Oprócz najlepszej drużyny wyłonieni zostali także najlepsi zawodnicy. Za najlepszego strzelca uznano Marka Zawadę z Olesna, strzelił aż 7 bramek.Najlepszym bramkarzem turnieju został Wojciech Kuczera z Rakowa II. Wyróżniono najlepszego zawodnika, został nim reprezentujący Beniaminka Kacper Chromiński. Najlepszy obrońca to Kacper Tomala z RKS Raków I. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Artur Cisowski z PKS Danków II. Sędzią głównym oraz komisarzem zawodów był Karol Żerdziński, funkcję sędziów boiskowych pełnili Tomasz Hober oraz Krzysztof Troczka. Nagrody zwycięzcom wręczali: m.in. wójt gminy Lipie Bożena Wieloch, przewodniczący rady powiatu w Kłobucku Zbigniew Pilśniak, Michał Kabała dyrektor GOK w Lipiu oraz główny organizator turnieju ks. Tomasz Kośny.