Jest w Kłobucku miejsce, z którego można było być dumnym nie tylko przed dekadą, ale też przed kilkoma wiekami
[1/7]

Kłobuck: rynek, targ, kościół pw św. Marcina, urząd miasta [ZDJĘCIA]

Jest w Kłobucku miejsce, z którego można było być dumnym nie tylko przed dekadą, ale też przed kilkoma wiekami. To kościół pw. Św. Marcina. Świątynia należy do najstarszych obiektów sakralnych w kraju. Powstała w latach 1134/35. I pomyśleć, że kiedyś budowano tak, że nawet po blisko 900 latach istnienia kościół dalej stoi i upiększa kłobucki krajobraz.
Wygląd to nie wszystko, bo najważniejszy element świątyni znajduje się we wnętrzu. W głównym ołtarzu znajdziemy słynącą z cudów ikonę zwaną "Naszą Matką Kłobucką Niepokalaną Ucieczką Grzeszników".


Z czego jesteśmy dumni, a czego powinniśmy się wstydzić w Kłobucku. Sprawdzimy plusy i minusy naszych małych ojczyzn w powiecie. Idąc przez Kłobuck dziesięć lat temu można było śmiało powiedzieć, że miasto estetycznie dalekie jest od ideału. Chodząc po naszym mieście dzisiaj ideału, jak nie było tak nie ma, ale na szczęście jest się też czym pochwalić i nie chodzi tylko o architekturę... Czego powinniśmy się wstydzić, a z czego możemy być dumni? Komentujcie!

reklama