Kłobuck: VIII Grand Prix Śląska w tenisie stołowym [FOTO]

PC
VIII Grand Prix Śląska w tenisie stołowym o Puchar Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej.

W turnieju wystartowało 37 zawodników z 9 komend miejskich i powiatowych państwowej straży pożarnej województwa śląskiego. Zwyciężył Jarosław Tomicki z gliwickiej KM PSP, wicemistrz Polski z 2010 r.

Bardzo dobry występ zanotowali kłobuccy strażacy. W klasyfikacji indywidualnej 4 miejsce wywalczył powracający do treningów po kontuzji Zbigniew Desperak, 14 m. Jarosław Krawczyk, 16 m. Mariusz Droś a 17 m. Jarosław Niezgoda. W klasyfikacji drużynowej Komenda Powiatowa PSP w Kłobucku uplasowała się 3 miejscu – najwyższym w historii rozgrywania Grand Prix.

Zwycięzców dekorowali dyplomami, nagrodami rzeczowymi i pucharami: Komendant Powiatowy PSP w Kłobucku Zbigniew Desperak, koordynator ds. szkolenia i sportu KW PSP w Katowicach Andrzej Makles i dyrektor gimnazjum w Kłobucku Paweł Kotkowski.

W dotychczasowych edycjach najlepszy start kłobuccy strażacy zanotowali w 2010 roku kiedy to triumfował Zbigniew Desperak a drużynowo wywalczyli IV miejsce.

Corocznie w ramach Grand Prix odbywają się 4 turnieje (oraz Mistrzostwa Śląska) w których zawodnicy gromadzą punkty do klasyfikacji generalnej; organizatorem trzeciego jest Kłobuck. W tym roku pierwsze grand prix odbyło się w Częstochowie, drugie w Tarnowskich Górach a czwarte odbędzie się w Żywcu. Zbigniew Desperak i Tadeusz Pal z KP PSP w Żywcu byli pomysłodawcami Grand Prix a Grzegorz Garbaciak z OSiR Kłobuck organizatorem sportowym kłobuckich turniejów.