Krzepice: Kłobuck Taekwon-do Cup

PC
arc A. Osuchowski
28 lutego 2016 roku w Krzepicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Taekwon-do ITF „Kłobuck Taekwon-do Cup”. W turnieju tym wzięło udział 10 zawodników z kłobuckiego Wojownika.

W kategorii układów formalnych (a więc konkurencji technicznej) medale zdobyli Hubert Gloc (złoto), Kacper Psuj (srebro) i Kacper Sas (brąz). W kategorii walki sportowej, a więc kategorii w której umiejętności techniczne muszą iść w parze z odwagą, hartem ducha i bojowym nastawieniem, również nie zabrakło medali dla „Wojowników”. Współzawodnictwo w walkach rozgrywane jest w podziale na kategorie wagowe. Najlżejsi panowie (kategoria do 52 kg) zajęli trzy najwyższe miejsca na podium. Brązowy medal zdobył Kacper Łyko, srebrny Mateusz Pawłowski a złoty wywalczył Hubert Gloc. Warto zaznaczyć, że walkę o złoty medal Hubert stoczył z aktualnym reprezentantem naszego kraju – Krzysztofem Wąchałą. W wyższej kategorii wagowej (do 58 kg) kłobuczanie również zostali zauważeni - złoto wywalczył Maciej Frydrych, srebro natomiast Kacper Psuj. Kategoria do 64 kg została przez „Wojowników” zdominowana. Medale przywieźli Patryk Luksa (brąz), Kacper Sas (srebro) oraz Arkadiusz Słomian (złoto). Jedyna zawodniczka w kategorii kobiet – Kinga Kantor (walki do 60 kg) – przywiozła srebrny medal, ulegając zawodniczce z Dragona Janów Paulinie Starczewskiej.

Pomimo trudnego terminu tych zawodów (ostatnia niedziela ferii zimowych) oraz licznych kontuzji w „Wojowniku” (zwłaszcza nękających panie) turniej można zaliczyć do udanych. Każdy z startujących przywiózł medal. Ten wynik, będący wynikiem ciężkiej pracy w sezonie zimowym oraz w okresie ferii, daje duże widoki na świetne pojedynki w zbliżających się marcowych zawodach w randze Pucharu Polski oraz eliminacji do Mistrzostw Polski.