Medal z Mistrzostw Europy w Taekwon-do przyjedzie do Kłobucka [FOTO]

PC
Medal z Mistrzostw Europy w Taekwon-do przyjedzie do Kłobucka. Od 20 do 23 Kwietnia w Sofii w Bułgarii 591 Juniorów i Seniorów z 29 krajów walczyło o prym na starym Kontynencie.

Wśród reprezentantów Polski po wielu bojach eliminacyjnych znaleźli się nasi rewelacyjni Juniorzy Aleksandra Koszczyk, Zuzanna Tomczyk oraz Hubert Gloc.

Z tego prestiżowego turnieju do Kłobucka przyjeżdża jeden medal srebrny walk drużynowych Juniorek, w którego wywalczenie ogromy wkład miała nasza reprezentantka Zuzanna Tomczyk. Zuzia wraz z koleżankami z reprezentacji (Patrycja Chud, Ola Wygonowska, Michalina Mikulska, Nikola Chorałła, Martyna Zielnik) w pierwszym pojedynku pokonała drużynę 14 do 3 (ilość wskazań u sędziów w 5 pojedynkach). W drugim pojedynku nasze reprezentantki zmierzyły się dużo mocniejszymi Irlandkami gdzie po 5 pojedynkach wynikiem 9 do 7 przeszły do finału walk drużynowych. W finale zmierzyły się z Holenderkami których musiały uznać wyższość 12 do 3. Jest to kolejny srebrny medal z walk drużynowych w kolekcji Zuzi. Przypominamy, że na Pucharze Świata, który odbył się w Październiku 2016 roku zdobyła 2. miejsce (wraz Aleksandrą Koszczyk oraz Patrycją Drabczyk).

W konkurencjach indywidualnych niestety brakło reprezentantom z Kłobucka trochę szczęścia, a co za tym idzie zabrakło miejsc medalowych. Najwyżej, w konkurencji technik specjalnych, uplasowała się Zuzanna Tomczyk (7 miejsce ), a 9 miejsce zajęła Aleksandra Koszczyk. Walkach indywidualnych nasz najlepszy "lekki" minimalnie jednym punktem uległ zawodnikowi z Rosji. Aleksandra Koszczyk uległa późniejszej złotej medalistce turnieju Norweżce Hole, Ann Linnea. Zuza Tomczyk po wygranej z Norweżką, przegrała z Rumunką w 1/16 wagi 65 kg.

Jedno jest pewne sam start i dostanie się do Kadry Narodowej naszych podopiecznych uznajemy za ogromny Sukces, a zarówno Zuzia, Ola i Hubert nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i wrócą zdecydowanie mocniejszy na Klubowy Puchar Europy który odbędzie się w czerwcu w Lublinie. Chcieliśmy serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Taekwon-do, Burmistrzowi Gminy Kłobuck Jerzemu Zakrzewskiemu, Wójtowi Gminy Opatów Bogdanowi Sośniakowi oraz firmie Minova Arnall Sp. z o.o za wsparcie finansowe wyjazdu naszych podopiecznych na te zawody. Bez was ten wielki sukces nie mógł by mięć miejsca. Wielkie Taekwon! - informuje trener Artur Osuchowski