Młodzież z Kłobucka na VII Memoriale im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego

Młodzież z Kłobucka na VII Memoriale im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego materiały szkół średnich z Kłobucka
W miniony weekend w Krakowie odbył się VII Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego – organizowany ku pamięci tragicznie zmarłego w służbie Ojczyzny Dowódcy Wojsk Specjalnych oraz wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej. W zorganizowanych w tych dniach zawodach wzięli udział uczniowie z kłobuckich szkół średnich.

Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach wiekowych: uczniowie klas mundurowych, żołnierze zawodowi - reprezentanci jednostek wojskowych i żołnierze rezerwy – emeryci i weteranie. Powiat Kłobucki w tych elitarnych zawodach reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Kłobucku oraz Zespołu Szkół Nr 3 w Kłobucku.

Rywalizacja drużynowa polega na zaliczeniu trzech zadań: pływanie – sztafeta 3x200m, strzelanie i drużynowy bieg przełajowy na dystansie 5000m. W kategorii klas mundurowych w zawodach wzięło udział 11 drużyn. Uczniowie kłobuckiej „jedynki”, podobnie jak w ubiegłym roku, uplasowali się na VI pozycji a jedyna drużyna dziewcząt na VIII. Zespół Szkół Nr 1 na zawodach w Krakowie reprezentowali uczniowie: Bartłomiej Morawski, Konrad Borkowski, Marcin Kotala oraz Natalia Pietrzak, Julia Bachniak i Weronika Cieśla, opiekę sprawował p. Michał Kalke. Zespół Szkół Nr 3 w Kłobucku reprezentowali: Martyna Kozioł, Hania Klimaszewska, Mateusz Marzec, Kacper Kiepura, Łukasz Kiepura oraz Jakub Włodarski. Zespół złożony z chłopaków: Kacpra Kiepury, Mateusza Marca oraz Łukasza Kiepury zajął wysokie IV miejsce. Warto dodać, iż chłopaki wygrali konkurencję biegu przełajowego na 5 km.
Na VII miejscu zawody ukończyła drużyna złożona z Hani Klimaszewskiej, Martyny Kozioł oraz Jakuba "Foki" Włodarskiego. Ten zespół zajął II miejsce w konkurencji pływania. Opiekę nad reprezentacją kłobuckiej „trójki” sprawował p. Mariusz Wilk.

Wielkie, wielkie brawa dla dziewczyn i chłopaków. Już sam udział w memoriale to duża odwaga. Największą nagrodą dla uczestników była zwycięska możliwość zmagania się z własnymi słabościami.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie