Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pełnia Różowego Księżyca na zdjęciach Internautów. Zobaczcie Różowy Księżyc w obiektywie naszych Czytelników

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Pełnia Różowego Księżyca na zdjęciach naszych Czytelników
Pełnia Różowego Księżyca na zdjęciach naszych Czytelników Dagmara Bazowska
Różowy Księżyc w obiektywie naszych Czytelników. Zobaczcie Pełnię Różowego Księżyca na zdjęciach nadesłanych przez naszych Internautów. Różowy Księżyc można było zobaczyć w nocy z 7 na 8 kwietnia. To była najjaśniejsza pełnia tego roku, gdyż Księżyc znajdował się najbliżej Ziemi. Dziękujemy za nadesłane zdjęcia!

Pełnia Różowego Księżyca w obiektywie Internautów

w nocy z 7 na 8 kwietnia mogliśmy zobaczyć Pełnię Różowego Księżyca. To była wyjątkowa pełnia w ciągu roku, gdyż nasz naturalny satelita był na swojej orbicie najbliżej Ziemi, a dokładnie w odległości 356 907 kilometrów. Różowy Księżyc był już widoczny na niebie już w trakcie zachodu słońca. To była wyjątkowa jasna noc.

Nasi Internauci uchwycili to piękne zjawisko na zdjęciach. Warto zobaczyć, jak wyjątkowo prezentuje się Pełnia Różowego Księżyca na fotografiach. Niektórzy mogli się zastanawiać dlaczego Księżyc nie był rzeczywiście różowy? Nazwa - Pełnia Różowego Księżyca - wywodzi się z kultury Indian Ameryki Północnej. To oni nazwali kwietniową pełnię "Różową", od dzikich kwiatów tego koloru, które kwitły w tym czasie. Księżyc oczywiście świecił, tak jak zawsze, srebrzystym blaskiem.

Pełnie Księżyca mają ciekawe nazwy. Oto przykłady:

  • marzec - Robaczywa Pełnia
  • kwiecień - Różowa Pełnia Księżyca
  • maj - Pełnia Kwiatowego Księżyca
  • czerwiec - Truskawkowa Pełnia Księżyca
  • sierpień - Pełnia Księżyca Jesiotrów
  • wrzesień - Pełnia Księżyca Plonów
  • listopad - Pełnia Bobrzego Księżyca

Większość nazw pełni Księżyca wywodzi się z kultury północnoamerykańskich Indian.

Nowy cykl Planetarium Śląskiego - "Niebo z balkonu"

Planetarium Śląskie, w związku z tym, że musimy zostać w domach, rozpoczęło cykl publikacji pod nazwą "Niebo z balkonu". Na profilu Facebooka Planetarium Śląskiego, pracownicy dodają porady - co można ciekawego w danym tygodniu zobaczyć na niebie.

W trakcie pełni Wenus nie będzie, aż tak mocno widoczna. Jednak, gdy blask Księżyca zmaleje, będzie nawet okazja do tego, by zobaczyć, że światło Wenus potrafi rzucać cień! Co prawda, nie da się tego zobaczyć, ale da się sfotografować. W kwietniu planeta cały czas nabiera blasku, którego maksimum osiągnie 28 kwietnia.

Gdy Księżyc zniknie z nocnego firmamentu, na niebie zobaczymy kwietniowy rój meteorów - Lirydy - przypadający nocą z 21 na 22 kwietnia. Na nocnym niebie będzie można dostrzec aż ok. 20 meteorów w ciągu godziny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na klobuck.naszemiasto.pl Nasze Miasto