Pierwszy etap Grand - Prix Krzepic w tenisie stołowym za nami

WSS
W Krzepicach odbył się pierwszy etap turnieju IX Kesmet Grand - Prix Krzepic w hali sportowej gimnazjum w Krzepicach.

W pierwszym etapie wystartowało 142 zawodników i zawodniczek w 10 kategoriach wiekowych. Organizacją imprezy zajmują się UKS Tygrysy Gimnazjum w Krzepicach, Urząd Miejski w Krzepicach oraz Starostwo Powiatowe w Kłobucku i Zrzeszenie LZS Kłobuck. Najlepszą zawodniczką w kategorii skrzatki okazała się Magdalena Rakowska z SP Brzeziny. W tej samej kategorii wiekowej wśród chłopców triumfował Igor Droś z SP Poczesna. W kategorii żaczki zwyciężyli Karolina Rakowska z SP Poczesna oraz Kacper Sławiński z tej samej szkoły. Zuzanna Kowalczyk i Kacper Młyńczyk ze Szkoły Podstawowej w Kłobucku wygrali w kategorii młodzików. Natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężyli Angela Pawlica z Kłobucka i Damian Sikora z Poczesnej. Konkurencja w kategorii szkół średnich była imponująca, jednak ostatecznie pierwsze miejsce zajęli Karolina Skalik oraz Marcin Woś, oboje z ZS w Częstochowie. Kolejne etapy odbędą się 16 marca oraz 20 kwietnia br. również w hali sportowej Gimnazjum w Krzepicach.
- Kesmet grand prix to coroczna, największa, cykliczna impreza pingpongowa rejonu częstochowskiego dla dzieci i młodzieży. W Częstochowie organizowane są jedynie turnieje w dwóch kategoriach: do lat 40 i powyżej . U nas startują zawodnicy począwszy do kategorii skrzatów, poprzez żaków, młodzików i kadetów po zawodników ze szkół średnich - mówi Grzegorz Garbaciak. Zawody sędziowała komisja w składzie:Dariusz Jankowski, Wiesław Drab, Karol Żerdziński, Grzegorz Garbaciak.