Rekordowy Maraton Zimowy na Raty zwycięski dla Mateusza Pawełczyka [ZDJĘCIA]

AKC
W miniona sobotę oficjalnie zakończyła się rywalizacja w ramach XVII Zimowego Maratonu na Raty organizowanego przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec.

Klasyfikacja generalna objęła 27 zawodników w kategorii open oraz 6 juniorów. Dodatkowo zawodnicy, którym do ukończenia maratonu zabrakło jednego etapu mogli „odrobić” nieobecność i pobiec w tzw. epilogu.

Mimo że zostali sklasyfikowani poza klasyfikacją generalną, to również otrzymali medale poświadczające ukończenie Zimnara. Takich zawodników na starcie stawiło się 9 w kategorii open i 3 juniorów.

Zwycięzcą tegorocznej edycji imprezy został Mateusz Pawełczak z Klubu Biegacza Florian Zajączki Drugie, który ustanowił rekord trasy i maratonu. Pawełczak wygrał wszystkie sześć etapów biegu. Najszybciej, bo w czasie 23:49 pokonał etap pierwszy. Zaznaczyć przy tym trzeba, że każdy etap to 7 km. Biegacz ustanowił też rekord lublinieckiego maratonu. Królewski dystans 42 km 195 m pokonał w 2:26:04! Poprzedni rekord należał do Krzysztofa Skiby z WKB Meta Lubliniec i wynosił 2:30:22 i został ustanowiony w 2015 r.

Miejsce 2. wybiegał sobie Artur Kaczmarczyk z KS Mafia Team Lubliniec (2:40:25), a miejsce 3. Krystian Kaczanowski z lublinieckiej Mety (2:40:53).

W rywalizacji pań najlepsza była Dorota Kubisz, reprezentantka Mety, która pokonała maraton w czasie 3:26:05. Miejsce 2. zajęła Katarzyna Bazan z Mafii (3:33:42), a miejsce 3. Izabela Tomaszewska z Mety (3:38:56).

Wśród juniorów równych sobie nie miał Mateusz Grobelny z KS Mafia Team Lubliniec, który ukończył bieg (etap liczy 2 km) w czasie 52:54. Drugi był Konrad Kubisz z Mety Lubliniec (57:01), a trzeci Bartosz Lis z Lublińca (1:08:39).

Wśród dziewcząt najlepsza była Klaudia Smyla z Mety (57:00) przed klubową koleżanką Julią Kwotką (1:05:01) i Kornelią Ryszką, również z Mety (1:30:57).