Styczeń 2022 w Kłobucku: Przegląd najważniejszych wydarzeń grudnia 2021

Newsroom 360
Newsroom 360
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Kłobuck zmienił się  w grudniu 2021?
Przeczytaj najważniejsze informacje mijającego miesiąca. Jak Kłobuck zmienił się w grudniu 2021? CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w grudniu czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Kłobucka najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Kartki z życzeniami na SYLWESTRA i NOWY ROK 2022! Zabawne, poważne - różne. Wybierz, jaką chcesz i prześlij bliskim i znajomym”?

Przegląd grudnia 2021 w Kłobucku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z grudnia 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kartki z życzeniami na SYLWESTRA i NOWY ROK 2022! Zabawne, poważne - różne. Wybierz, jaką chcesz i prześlij bliskim i znajomym

KARTKI Z ŻYCZENIAMI. Czy rok 2022 będzie równie pandemiczy jak ubiegły - czas pokaże! Wysłałeś już najbliższym życzenia sylwestrowe/noworoczne? Jeżeli nie, to służymy radą. W naszym materiale znajdziesz dużo życzeń w formie tekstowej - często wierszowane, śmieszne, poważne... , jak i KARTKI do wysłania na NOWY ROK. Sprawdź galerię kartek i życzeń

📢 Życzenia na SYLWESTRA i NOWY ROK 2022. Prześlij KARTKĘ bliskim przez MMS, Facebook, WhatsApp, Messenger

Witamy NOWY ROK 2022. Niemal wszystkie telefony będą rozgrzane do granic możliwości - wszak wówczas wszyscy śpieszą żeby złożyć sylwestrowe/noworoczne życzenia. Jeżeli szukasz KARTEK do wysłania bliskim lub znajomym, to dobrze trafiłeś! Znajdziesz tu kartki śmieszne, poważne... a nawet pandemiczne!

📢 W woj. śląskim odnotowano najwięcej, 2024 nowych zakażeń koronawirusem W Polsce przybyło 14 325 przypadków. Nowe dane z 30 grudnia 2021

30 grudnia 2021 roku w woj. śląskim przybyło najwięcej, 2024 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najwięcej m.in. w Katowicach, Gliwicach, Sosnowcu i Bielsku-Białej, natomiast w całej Polsce odnotowano ich 14 325. W całym kraju zmarło kolejnych 709 osób, w tym w Śląskiem 75. Kliknij w galerię zdjęć i sprawdź szczegółowe informacje o zakażeniach w naszym regionie i poszczególnych miastach oraz powiatach.

Prasówka styczeń Kłobuck: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w grudniu uwagę czytelniczek i czytelników z Kłobucka. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 COVID-19: Rekordowa liczba zgonów w woj. śląskim! Gdzie sytuacja jest najtragiczniejsza?

ŚLĄSKIE. W środę 29 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby zarejestrowano 15 571 nowych zakażeń - to mniej o 14 proc. niż w ubiegłą środę! Więcej jest jednak zgonów, niż w ubiegłym tygodniu - aż 794. Jak wygląda sytuacja w woj. śląskim?

📢 Kup samochód od... komornika! Licytacja aut w woj. śląskim. Sprawdź oferty - CENY zaczynają się od 1,2 tys. złotych

Szukasz używanego samochodu w dobrej cenie? A więc może warto zastanowić się nas ofertami z... licytacji komorniczych! Ciekawe samochody można na nich nabyć za stosunkowo niewielkie pieniądze. Na podstawie strony internetowej Krajowej Rady Komorniczej zebraliśmy licytacje aut z regionu. Oto licytacje ze Śląska, które odbywają się w grudniu 2021, a także w styczniu 2022 roku. Zobaczcie!

📢 Sprzedają NIETRAFIONE PREZENTY - sprawdź ogłoszenia z woj. śląskiego. Są tu perfumy, zegarki, ubrania... - zobacz TOP 20

Sprzedają NIETRAFIONE PREZENTY. Święta, święta i po świętach. A co z nietrafionymi prezentami? Wszak ciężko czasami trafić w gust! Jak się okazuje, niechciane podarunki niejednokrotnie trafiają na aukcje internetowe. Sprawdziliśmy, te wystawione na OLX z terenu woj. śląskiego. Znalazły się tutaj m.in. perfumy, zegarki, książki, gadżety... - wszystko oczywiście nowe, najczęściej nawet oryginalnie zapakowane... i niejednokrotnie w BARDZO atrakcyjnej cenie.

📢 Strefy ŻÓŁTE i CZERWONE w woj. śląskim - tak wyglądałby nowy podział! Gdzie jest teraz najgorzej?

PANDEMIA. We wtorek 28 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 9843 nowych zakażeniach, to o 29 proc. mniej zachorowań niż w ubiegły wtorek! Minionej doby zmarło aż 549 osób - niestety, więcej niż przed tygodniem. Czwarta fala pandemii koronawirusa powoli zwalnia. Jednak zdaniem lekarzy i ekspertów - szczyt zachorowań jest za nami, ale szczyt zgonów nie. A jak wygląda sytuacja w woj. śląskim?

📢 To był śnieżny horror! Zobacz, tak wyglądała zima stulecia. Gigantyczne zaspy, zasypane auta... - to było 43 lata temu

To był śnieżny horror! 43 lata temu w kilkanaście godzin spadło ponad 80 cm śniegu, a zaspy sięgały dwóch metrów! Temperatury w kraju oscylowały od minus kilkunastu do nawet -30 stopni Celsjusza. W trzy dni w całej Polsce zapanowały iście skandynawskie warunki. A wszystko zaczęło się właśnie na przełomie 1978 i 79 roku. W przedostatnią tzw. zimę stulecia XX wieku.

📢 W woj. śląskim są SZARE STREFY - tam jest najwięcej zgonów! Sprawdź, gdzie śmiertelność z powodu Covid-19 jest największa?

W woj. śląskim są SZARE STREFY. Od kilku dni spada liczba nowych zakażeń w Polsce, wciąż jednak rejestrowana jest bardzo wysoka liczba zgonów. Najdramatyczniej w Polsce, sytuacja wygląda w pow. głubczyckim (woj. opolskie), gdzie suma zgonów z 14 dni na 1 mln mieszkańców wynosi aż 510,9! Tylko w jednym powiecie w Polsce w ciągu ostatnich 14 dni nie zanotowano zgonu z powodu Covid-19 - to jest po. opoczyński w woj. łódzkim. A jak wygląda sytuacja w woj. śląskim? Sprawdziliśmy w poniedziałek 27 grudnia wskaźnik śmiertelności w poszczególnych miastach i powiatach. Gdzie jest najgorzej?!

📢 Domy i działki w woj. śląskim, do kupienia na licytacji komorniczej - sprawdź TOP 10. Ceny są BARDZO atrakcyjne. Zobacz OFERTY

Domy i działki w woj. śląskim, do kupienia na licytacji komorniczej - sprawdź TOP 10. Na licytacjach komorniczych znajdziemy oferty sprzedaży domów, a także działek, które można nabyć w znacznie niższych cenach, niż te obowiązujące na rynku. Odbywają się one w styczniu i lutym. W naszej galerii zobaczycie najciekawsze z nich.

📢 Trener Paulo Sousa chce zostawić reprezentację Polski. A co na to internauci? Zobacz te MEMY

SPORT. Przez całe święta w Internecie pojawiały się informacje o tym, że Paulo Sousa nosi się z zamiarem opuszczenia reprezentacji Polski i to tuż przed barażami o awans do finałów MŚ. Internauci szydzą z Portugalczyka, który miał być zbawcą naszej kadry a okazał się Siwym Bajerantem. Taki właśnie przydomek nadano selekcjonerowi, który niespełna rok wytrwał na stanowisku szefa naszej drużyny narodowej i nie odniósł z nią praktycznie żadnych sukcesów. Zobaczcie memy o odejściu Paulo Sousy z kadry.

📢 Tu w woj. śląskim zarabia się najwięcej! Sprawdź, jakie są zarobki w Twoim mieście i porównaj z innymi

PIENIĄDZE. Ile zarabiają mieszkańcy województwa śląskiego? By się tego dowiedzieć, przeanalizowaliśmy dane Głównego Urzędu Statystycznego. Najwyższe wynagrodzenia są w Jastrzębiu-Zdroju, najniższe w powiecie kłobuckim. Sprawdźcie szczegóły.

📢 Takie pieniądze będą dostawać emeryci od stycznia - stawki. Mamy wyliczenia emerytur bez podatku

Takie pieniądze będą dostawać emeryci od stycznia. Na 2022 rok rząd w ramach Polskiego Ładu przygotowuje szereg zmian. Mają one dotyczyć m.in. seniorów z najniższymi emeryturami. Osoby z najniższym świadczeniem mają zostać zwolnione z płacenia podatku. Będzie to dla nich oznaczać więcej pieniędzy w kieszeni. Zobacz, ile będzie można zyskać na zmianach w emeryturach w 2022 roku.

📢 W woj. śląskim mamy 853 nowe zakażenia koronawirusem. W Polsce to 6252 przypadki. Nowe dane z 26 grudnia 2021

26 grudnia 2021 roku w woj. śląskim przybyły 853 nowe zakażenia koronawirusem - najwięcej m.in. w Bytomiu, Gliwicach, Częstochowie, Katowicach, Bielsku-Białej i Rudzie Śląskiej, natomiast w całej Polsce odnotowano ich 6252. Zmarło w kraju 16 kolejnych osób. Kliknij w galerię zdjęć i sprawdź szczegółowe informacje o zakażeniach w naszym regionie i poszczególnych miastach oraz powiatach.

📢 Świąteczne KARTKI na Boże Narodzenie. Pobierz w ŚWIĘTA 2021 i wyślij najbliższym

KARTKI z życzeniami na BOŻE NARODZENIE. Za nami WIGILIA! Sprawdź KARTKI z życzeniami na święta BOŻEGO NARODZENIA. Jeszcze kilkanaście lat temu, listonosze mieli z nimi sporo pracy! Wysyłanych było miliony kartek świątecznych, z uwagi na olbrzymia ilość to część z nich docierała niejednokrotnie do adresata... po świętach. W dzisiejszych czasach, wyparły je tzw. e-kartki - wysyłane na telefony/smartfony przez MMS, WhatsAppa, Messengera... Zebraliśmy dla Was ponad setkę pięknych KARTEK ŚIĘTECZNYCH z życzeniami - każdy znajdzie tu coś dla siebie - są zabawne, poważne, religijne...

📢 Życzenia na BOŻE NARODZENIE 2021. Nie wysłaliście jeszcze? Zobacz nasze propozycje

Życzenia na BOŻE NARODZENIE 2021. Nie masz pomysłu na życzenia? Zerknij do naszego materiału - znajdziesz tu życzenia religijne, krótkie, śmieszne...

📢 Kobieta nocowała w prowizorycznym schronieniu w lesie pod Kłobuckiem. Dzielnicowy uratował jej życie

Kłobuccy dzielnicowi systematycznie kontrolują pustostany i miejsca, w których mogą przebywać osoby szukające schronienia. We wtorek, 21 grudnia, asp. Bartłomiej Macherzyński odnalazł bezdomną kobietę, która pomimo ujemnej temperatury przebywała w prowizorycznym schronieniu w środku lasu. Dzięki reakcji policjanta, interwencji strażaków, ratowników medycznych oraz zaangażowaniu urzędników gminnych z Miedźna, wychłodzonej kobiecie udało się skutecznie pomóc. Bezdomna kobieta to 67-letnia obywatelka Niemiec, która wraca do powiatu kłobuckiego, aby prowadzić koczowniczy tryb życia.

📢 W Śląskim wciąż bardzo dużo zgonów! Gdzie jest najgorzej? Tam sytuacja wciąż jest trudna!

W środę 22 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 021 nowych zakażeniach - to o 26 proc. mniej zachorowań niż w ubiegłą środę. Więcej jest za to niestety zgonów, aż 775 - o 16 proc. więcej. A jak wygląda sytuacja w woj. śląskim? W których miastach zachorowań jest już bardzo mało a gdzie koronawirus nie odpuszcza?

📢 PILNE! Masz te leki w apteczce? Absolutnie ich nie zażywaj! Sprawdź najnowszą LISTĘ wycofanych lekarstw - GRUDZIEŃ 2021

KOMUNIKAT. Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał w grudniu 2021 kolejne już decyzje dotyczące wycofania leku ze sprzedaży - to znany lek o działaniu przeciwlękowym, uspokajający, umiarkowanie nasennym, zmniejszającym napięcie mięśni szkieletowych. To już kolejne lekarstwa, wycofane przez GIF w ostatnich miesiącach! Sprawdź, czy nie masz ich w swojej apteczce - obejrzyj je w naszej galerii. I co ważne - absolutnie ich nie zażywaj! Powody, dla których leki zostały wycofane z obrotu w aptekach w całej Polsce, są poważne. Czasem są to zanieczyszczenia, innym razem wady jakościowe.

📢 W Śląskim tylko CZERWONE i ŻÓŁTE strefy! Tak wyglądałby podział na strefy! Gdzie jest najgorzej? Sprawdź swoje miasto

Pandemia. We wtorek 21 grudnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 806 nowych zakażeniach, to o 21 proc. mniej zachorowań niż w ubiegły wtorek! Minionej doby zmarło aż 538 osób - niestety więcej niż przed tygodniem. A jak wygląda sytuacja w woj. śląskim?

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Prezydent Duda w ukraińskim parlamencie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie