Super Puchar Polski w Koziegłowach [ZDJĘCIA]

BR
Czołówka polskich przełajowców rywalizowała 12 października w Koziegłowach w XXXIX Międzynarodowym Wyścigu w kolarstwie przełajowym Super Puchar Polski pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Koziegłowy. Zawodnicy ścigali się na trasie przebudowanej pod kątem Mistrzostw Polski, które odbędą się w Koziegłowach w dniach 12-13 stycznia 2018 r.

W kategorii Elita mężczyzn bezkonkurencyjny był Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), wyprzedzając Bartosza Miklera (Victoria Helman Sport Jarocin) i Mariusza Gila (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). W kategorii kobiet open triumfowała Patrycja Lorkowska (Cartusia Kartuzy).

Świetnie spisał się w kategorii junior młodszych Jakub Musialik. Reprezentant Błękitnych Koziegłowy pewnie wygrał rywalizację prowadząc od startu do mety. W juniorkach młodszych triumfowała natomiast jego klubowa koleżanka Ewa Miłek. W młodzikach wygrał Kacper Hoppa (Cartusia Kartuzy) a trzecie miejsce zajął Bartosz Oleksiak (Błękitni Paula-Trans Koziegłowy), który został jednocześnie mistrzem województwa śląskiego. W żaczkach zwyciężyła Milena Tokarska (Błękitni Paula Trans Koziegłowy).

Organizatorami Super Pucharu Polski byli MGLKS Błękitni Koziegłowy oraz Gmina i Miasto Koziegłowy.