Turniej na Orliku w Krzepicach [FOTO]

Powiat Kłobucki, PC
W dniach 14-15 września, na boisku Orlik, przy Zespole Szkół w Krzepicach, został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Kłobuckiego, dla drużyn z gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

W pierwszym dniu piątej edycji Turnieju uczestniczyło 6 drużyn gimnazjalnych reprezentujących gimnazja z gmin: Krzepice, Opatów, Panki, Popów, Przystajń oraz Wręczyca Wielka. W finale zespół z Panek pokonał drużynę z Krzepic w stosunku 2:1. Kolejne miejsca zajęły drużyny Wręczycy Wielkiej, Przystajni, Opatowa oraz Popowa.

Najlepszym strzelcem Turnieju został Aleks Cajler z Panek.

W czwartek 15 września, w drugim dniu Turnieju o prymat zagrały drużyny ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu. W stojących na wysokim poziomie zawodach, rozegranych systemem „każdy z każdym”, zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół nr 1 w Kłobucku, a kolejne miejsca zajęły: Zespół Szkół w Krzepicach, Zespół Szkół nr 2 w Kłobucku oraz Zespół Szkół nr 3 w Kłobucku.

Tytuł najskuteczniejszego snajpera szkół średnich zdobył Rafał Kudroń z drużyny ZS nr 1 w Kłobucku.

Jak co roku, wysoki sportowy poziom zawodów zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Kłobucku możliwy był dzięki przychylności, sprawności i kompetencjom zespołu nauczycieli i uczniów z ZS w Krzepicach, uczestniczących w przeprowadzeniu Turnieju, a którymi kierował dyrektor Grzegorz Mastalerz.

Sędzią głównym turnieju był Wiesław Drab, emerytowany krzepicki nauczyciel z uprawnieniami sędziowskimi. Razem z nim mecze sędziowali Krzysztof Nagłowski i Karol Żerdziński – nauczyciele z ZS Krzepice.

Turniej otwierali oraz wręczali nagrody, puchary i dyplomy ufundowane przez Powiat Kłobucki dla uczestniczących drużyn, starosta Kłobucki Henryk Kiepura, wicestarosta Maciej Biernacki oraz Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Nowak.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0