Turniej Piłkarski o Puchar Starosty w Krzepicach FOTO

PC, Powiat kłobucki
W dniach 19-20 października na boisku Orlik w Krzepicach odbył się VI Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Kłobuckiego Orlik 2017.

Pierwszego dnia, w czwartek, 19-go października po uroczystym otwarciu z udziałem Starosty Henryka Kiepury, Członka Zarządu Powiatu Krzysztofa Nowaka i Dyrektora Zespołu Szkół w Krzepicach Grzegorza Mastalerza, rozegrały swe mecze drużyny złożone z uczniów klas gimnazjalnych, reprezentujące 6 gmin z naszego powiatu.

Puchar Starosty Kłobuckiego zdobyła drużyna z Panek (opiekun - Maciej Furmanek) pokonując w spotkaniu finałowym Krzepice (opiekun - Marek Krysiak). Trzecie miejsce zdobyła drużyna z Przystajni (opiekun Marek Biłos) po wygranej z zespołem reprezentującym Wręczycę Wielką (opiekun Wojciech Wysocki). Pozostałe miejsca zajęły drużyny z gmin Opatów (opiekun - Grzegorz Zmorek) oraz Lipie (opiekun – Adam Górski).

W piątek 20 października, mecze w turnieju rozegrały drużyny ze szkół średnich Powiatu Kłobuckiego. W rozgrywkach systemem każdy z każdym, nie podlegające dyskusji zwycięstwo odniosła i zdobyła Puchar Starosty drużyna reprezentująca Zespół Szkół nr 1 z kłobuckiego Zagórza (opiekunowie – Wojciech Grzybowski i Michał Szczypiór). Drugie miejsce, w równie przekonującym stylu wywalczyła drużyna ZS nr 2 z Kłobucka (opiekun – Magdalena Drynda). Miejsce trzecie przypadło reprezentantom ZS Krzepice( opiekunowie - Krzysztof Nagłowski i Sławomir Jaskuła) a czwarte ZS 3 ze Skorupki w Kłobucku (opiekun – Bartłomiej Saran).

Puchary, nagrody i dyplomy wręczali kapitanom drużyn i najlepszym strzelcom Krzysztof Nowak i Józef Borecki – Członkowie Zarządu Powiatu oraz Dyrektor Grzegorz Mastalerz.

Turniej, we współpracy z ZS Krzepice, organizowało Starostwo Powiatowe. Jak co roku, turniej przebiegł sprawnie i bez zakłóceń dzięki trudnej do przecenienia pomocy ze strony dyr.G.Mastalerza, nauczycieli ZS Krzepice K.Nagłowskiego i S.Jaskuły oraz młodzieży z ZS Krzepice, która m.in. uświetniła zawody występem zespołu tanecznego a także jak zwykle i z poświęceniem obsługiwała nagłośnienie turnieju.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie