Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W 1989 Kowalski mógł kupić za całą wypłatę 71 kg cukru. Cukrownie w PRL-u [zdjęcia]

s
Polska Ludowa była liderem w produkcji cukru. Nic więc dziwnego, że dla władz buraki cukrowe były przysłowiowym oczkiem w głowie. Do lubelskiej cukrowni - na przykład - ustawiały się kilometrowe kolejki plantatorów. Bywało że czekali dobę.

Choć pamiętamy głównie hasło "Cukier krzepi!", pod koniec lat 80. cukier stanowił bardziej obiekt pożądania niż towar, który czekał na  sklepowej półce. Powodem była reglamentacja.
Polska Ludowa była liderem w produkcji cukru. Nic więc dziwnego, że dla władz buraki cukrowe były przysłowiowym oczkiem w głowie. Do lubelskiej cukrowni - na przykład - ustawiały się kilometrowe kolejki plantatorów. Bywało że czekali dobę. Choć pamiętamy głównie hasło "Cukier krzepi!", pod koniec lat 80. cukier stanowił bardziej obiekt pożądania niż towar, który czekał na sklepowej półce. Powodem była reglamentacja. NARODOWE ARCHIWUM CYFROWE
Polska Ludowa była liderem w produkcji cukru. Nic więc dziwnego, że dla władz buraki cukrowe były przysłowiowym oczkiem w głowie. Do lubelskiej cukrowni - na przykład - ustawiały się kilometrowe kolejki plantatorów. Bywało że czekali dobę. Choć pamiętamy głównie hasło "Cukier krzepi!", pod koniec lat 80. cukier stanowił bardziej obiekt pożądania niż towar, który czekał na sklepowej półce. Powodem była reglamentacja.
od 7 lat
Wideo

Kalendarz siewu kwiatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W 1989 Kowalski mógł kupić za całą wypłatę 71 kg cukru. Cukrownie w PRL-u [zdjęcia] - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto