Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zatrzymana za fałszywy alarm bombowy w bytomskim Urzędzie Miasta

BS
Zatrzymano sprawcę fałszywego alarmu. Alarm bombowy w Bytomiu podniesiono w środę 26 czerwca w godzinach popołudniowych. Do urzędu miejskiego w Bytomiu ktoś zadzwonił z informacją o podłożonej bombie. Trzeba było ewakuować ok. 300 osób. Wczoraj zatrzymano 28-letnią Zabrzankę. Grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

[AKTUALIZACJA] Kobieta zatrzymana za fałszywy alarm bombowy ma 28 lat i jest mieszkanką Zabrza. Zatrzymana przyznała się do popełnienia tego przestępstwa. Teraz grozi jej do 8 lat za kratami.

W środę około godziny 12:45 do sekretariatu jednego z wydziałów bytomskiego urzędu miejskiego zadzwoniła kobieta, która nie przedstawiając się poinformowała, że w budynku jest bomba.

Zaalarmowane służby na miejscu ewakuowały ponad 300 osób a po przeszukaniu budynku nie znalazły materiałów wybuchowych. Niezwłocznie po tej informacji policjanci z bytomskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawcy fałszywego alarmu bombowego.

Prowadzący czynności operacyjne kryminalni jeszcze w tym samym dniu ustalili dane osoby dzwoniącej a w dniu wczorajszym zatrzymali 28-letnią zabrzankę.

Kobieta podczas przesłuchania w charakterze podejrzanej przyznała się do wykonania telefonu do bytomskiego urzędu z informacją o podłożonej bombie. Dzisiaj o jej losie zadecyduje bytomski prokurator, prowadzący śledztwo w tej sprawie.

Tak pisaliśmy wcześniej:
Alarm bombowy w Bytomiu. Po raz kolejny okazał się fałszywy. Tym razem bomba miała znajdować się w Urzędzie Miasta.

Na miejscu pojawili strażacy, policjanci i specjalista pirotechnik. Budynek Urzędu Miasta przy ul. Parkowej 2 przeszukano z należytą dokładnością - okazało się, że to kolejny fałszywy alarm bombowy.

Fałszywe alarmy bombowe to już standardowe akcje, zdarzają się codziennie . Wczoraj maile o podłożonych ładunkach dotarły do 22 instytucji w 11 miastach. Ewakuowano ludzi urzędów, szpitali i sądów. szpitali, sądów i urzędów. Przeprowadzone akcje ewakuacyjne to poważne koszta. Choć alarmy bombowe okazują się zwykle fałszywe, żadnej tego typu informacji służby nie mogą ignorować.

Bytomska policja poprowadzi w tej sprawie dochodzenie. Za fałszywy alarm bombowy grozi do 8 lat więzienia. Sprawca musi też pokryć koszty akcji ratunkowej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bytom.naszemiasto.pl Nasze Miasto