Zawodnicy Orientu Kłobuck świetnie wypadli w eliminacjach do Mistrzostw Polski

Adam Świerczyński
Doskonale spisali się zawodnicy Orientu Kłobuck w Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów makroregionu śląskiego w w Taekwon-Do ITF. Łącznie zdobyli oni 32 medale w tym 7 złotych, 7 srebrnych i 18 brązowych.

I Turniej Eliminacyjny do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych i Juniorów makroregionu śląskiego (województwo śląskie i małopolskie)odbył się w Kłobucku, a jego organizatorem był lokalny Orient. Impreza była zarazem Otwartymi Mistrzostwami Powiatu Kłobuckiego i Gminy Kłobuck w Taekwon-Do ITF.

Reprezentanci gospodarzy spisali się doskonale w rywalizacji z ponad 300 zawodnikami reprezentującymi osiem klubów. Łącznie reprezentanci wywalczyli 32 medale: 7 złotych, 7 srebrnych i 18 brązowych.

– Mateusz Jaskuła i Paweł Telenga zdobyli po dwa złote medale, uzyskując miano najlepszych zawodników w swojej kategorii wiekowej. Ponadto złote medale zdobyli jeszcze: Joanna Żołnowska, Michał Siarka i Łukasz Polis – informuje Sławomir Jaskuła, utytułowany reprezentant Orientu.
W klasyfikacji medalowej Orient Kłobuck uplasował się na trzecim miejscu w kategorii skrzatów, kadetów i młodzików. Pierwszą pozycję zdobyła Krakowska Akademia Taekwon-Do, a drugą sąsiad zza miedzy, Dragon Janów.