MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Europa dla @ktywnych, @ktywni dla Europy. W tym projekcie uczestniczy każdy z uczniów | WIDEO, ZDJĘCIA

Wideo
od 12 lat
– Udało nam się i projekt jest rewelacyjny – mówi Arleta Jasińska, rewalidator w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowej Soli o projekcie „Europa dla @ktywnych, @ktywni dla Europy”. Zrealizowano mnóstwo działań dla uczniów ośrodka.

Szkoły w Nowej Soli. Wartościowy projekt w SOS-W

„Europa dla @ktywnych, @ktywni dla Europy” to przedsięwzięcie, które odbywa się w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. J. Korczaka w Nowej Soli w ramach programu Erasmus+. Program ten zagościł w placówce już sześć lat temu.

– To jest najlepszy program unijny, skierowany bezpośrednio do człowieka. Realizujemy projekty, innowacje, działania, programy związane z edukacją szkolną, a do tego wyjeżdżamy na mobilności dla kadry – chwali Regina Smolin-Makuch, koordynator projektu.

W działaniach uczestniczy siedmioro nauczycieli. Ta część kadry wzięła udział w dwóch szkoleniach „Small actions with big impacts” Lizbona – Portugalia, „Inclusive Classroom: Supporting Diveristy and Ecological Approach” Katania – Włochy. Zdobywali też nowe umiejętności w pracy w spotkaniach w Turcji i we Włoszech.

„Europa dla @ktywnych, @ktywni dla Europy”. Co się dzieje w ramach projektu?

W ramach projektu napisane zostały cztery innowacje pedagogiczne: „Dzień Ziemi każdego dnia”, „Logopedyczne Eko-tiki”, „Z lasem za pan brat”, „Czas na TIK”, dwa programy własne i jeden projekt edukacyjny.

– Zrealizowaliśmy 10 projektów międzynarodowych eTwinning, za które otrzymaliśmy pięć europejskich odznak jakości i cztery krajowe. Zrealizowałyśmy ponad 200 działań edukacyjnych o zróżnicowanej tematyce z uczniami oraz przygotowałyśmy trzy konferencje tematyczne – wylicza Regina Smolin-Makuch. – Biorąc udział w projekcie realizowałyśmy europejski plan rozwoju placówki oraz priorytety Erasmus+, czyli włączanie i różnorodność, transformacja cyfrowa, środowisko i walka ze zmianą klimatu, uczestnictwo w życiu demokratycznym i wspólne wartości.

W ramach projektu w szkole powstała eko-sala, w której odbywają się zajęcia o tematyce ekologicznej oraz terapeutyczne.

– Ekosala to miejsce, które tworzymy my – nauczyciele, którzy realizują projekt, jak również dzieci, które w tym projekcie uczestniczą – podkreśla Arleta Jasińska, rewalidator w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowej Soli.

Katarzyna Kojtych-Dubec, rewalidator w Ośrodku przyznaje, że otrzymane odznaki jakości są potwierdzeniem poziomu przeprowadzonych działań, którymi objęta była cała społeczność szkoły.

– Udało nam się i projekt jest rewelacyjny. Włączamy wszystkich naszych podopiecznych, uczniów mówiących i niemówiących, czytających i nieczytających, uczniów na różnych poziomach niepełnosprawności intelektualnej oraz uczniów z autyzmem – dodaje Arleta Jasińska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Europa dla @ktywnych, @ktywni dla Europy. W tym projekcie uczestniczy każdy z uczniów | WIDEO, ZDJĘCIA - Gazeta Lubuska

Wróć na nowasol.naszemiasto.pl Nasze Miasto