Kłobuccy tenisiści triumfatorami Półfinału Mistrzostw Śląska [FOTO]

PC
Mateusz Drzyzga wywalczył tytuł indywidualnego mistrza a drużyna chłopców kłobuckiego gimnazjum – drużynowe zwycięstwo w Półfinale Mistrzostw Śląska SZS w tenisie stołowym w składzie: Mateusz Drzyzga, Kacper Młyńczyk i Jan Sołtysiak, które rozegrane były w hali sportowej w Poczesnej 13 kwietnia 2016 r.

Dzięki temu zwycięstwu awansowali do Mistrzostw Śląska, które odbędą się w maju w Zawierciu.
Zawodnicy na co dzień trenują w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kłobucku.

Zawody zdominowały gimnazja naszego powiatu; wicemistrzostwo wywalczyli gimnazjaliści z Lipia a 3. miejsce – Opatów. W klasyfikacji indywidualnej oprócz triumfatora turnieju Mateusza Drzyzgi 3 miejsce wywalczył Piotr Napieraj (Opatów), 4 m. Wojciech Kilan ( Lipie), 5 m. Kacper Młyńczyk (Kłobuck), 6 m. Bartosz Helt (Lipie), 7 m. Jan Sołtysiak (Kłobuck) a 8 m. Tymoteusz Kochel z Opatowa.

W klasyfikacji drużynowej i indywidualnej dziewcząt triumfowały Częstochowianki z gimnazjum nr 14, a drużynowe wicemistrzostwo wywalczyły gimnazjalistki z Opatowa w składzie: Patrycja Kasprzak, Iwona Kluba i Maja Morawska a na 3 miejscu uplasowały się Kłobuczanki.

Indywidualnie w ,,pierwszej ósemce” znalazły się: 5 m. Zuzanna Kowalczyk (Kłobuck), 7 m. Patrycja Kasprzak (Opatów), 8 m. Natalia Kilan z Lipia. Łącznie w mistrzostwach rywalizowało 27 dziewcząt i chłopców z 9 szkół wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach miejskich i powiatowych.