Powaitowe Mistrzostwa w koszykówce wygrały uczennice z Kłobucka

WSS
PSZS Kłobuck
Wielkich emocji licznie zgromadzonej publiczności dostarczyły Powiatowe Mistrzostwa Szkolnego Związku Sportowego w Piłce Koszykowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych, które w tym roku odbyły się w kłobuckim Gimnazjum.

Wysoka stawka Mistrzostw i wyjątkowo głośny, należy dodać kulturalny, głośny doping Fan Klubu Kłobuckiego Gimnazjum, którego może pozazdrościć niejedna drużyna występująca w wyższych klasach rozgrywkowych wyzwoliły w zawodniczkach dodatkowe zasoby energii, a w trenerom podnosiły niejednokrotnie ciśnienie do stanów przedzawałowych.
Na szczęście nad wszystkim potrafiła zapanować trójka sędziowska w osobach: Bartłomieja Sarana, Zygmunta Wąsinskiego i Zdzisława Nogi, która ,,na chłodno" oceniała bieżącą sytuacje na boiskach. Zgodnie z regulaminem mistrzostw SZS z eliminacji międzygminnych do finałów awansowało sześć zespołów, które droga losowania podzielono na dwie grupy w których o dwa miejsca premiowane awansem do półfinałów rywalizowano systemem ,,każdy z każdym". W półfinałach Kłobuck pokonał Zawady 22-13, a Wręczyca Wielka zwyciężyła Krzepicami 24 - 1. Trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej zajęły Krzepice. W meczu finałowym Kłobuck pokonał Wręczycę 31 - 17. Drużyna z Kłobucka w składzie: Martyna Nowak, Klaudia Szymańska, Michalina Biernacka, Kamila Krawczyk, Angelika Chyra, Dominika Szymańska, Martyna Wyrzykowska, Ola Soluch, Dorota Soluch, Paulina Dróżdż, Kasia Blukacz zajęła pierwsze miejsce w mistrzostwach. Opiekunem dziewcząt jest Rafał Kowalczyk.