Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Rolnicy z powiatów częstochowskiego, lublinieckiego i kłobuckiego spotkali się z wojewodą śląskim

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Rolnicy z regionu częstochowskiego spotkali się w poniedziałek 26 lutego z wojewodą śląskim w sprawie problemów, które trapią od wielu miesięcy rolnictwo i trwających w całym kraju protestów rolników.

Wojewoda Śląski Marek Wójcik w obecności Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Henryka Kiepury oraz Posła na Sejm RP Przemysława Witka przyjął w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim delegację rolników z powiatów kłobuckiego, lublinieckiego i częstochowskiego. Z terenu powiatu kłobuckiego w spotkaniu uczestniczyli Tomasz Jeziorski - rolnik i radny powiatu z Opatowa i Jerzy Szaflik - rolnik z Kamyka.

- Dziękuję za inicjatywę spotkania. Jako przedstawiciel rządu w regionie z uwagą wsłuchuję się w państwa głos. Rozumiem, że problemy, z którymi obecnie mierzy się także rolnictwo w województwie śląskim to wynik wielomiesięcznych zaniedbań poprzedniego rządu. Sprawy, które przedstawiliście na dzisiejszym spotkaniu uważam za istotne i przekażę je Ministrowi Rolnictwa – mówił Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Podczas spotkania zostały poruszone kwestie dotyczące zapisów w tzw. Zielonym Ładzie, importu i skupu interwencyjnego zboża oraz dopłat do kukurydzy. - Popieramy wraz z posłem Henrykiem Kiepurą petycję złożoną przez Rolników Ziemi lublinieckiej i Ziemi kłobuckiej do Ministra Rolnictwa - poinformował poseł Przemysław Witek.

Wojewoda Śląski przypomniał, że spotkał się już z przedstawicielami protestujących rolników w Lublińcu i w Częstochowie.

- Postulaty rolników trafiły do Ministra Rolnictwa. Dodatkowo ustaliłem z przedstawicielami protestujących, iż będziemy wspólnie pracować nad poprawą relacji pomiędzy rolnikami a administracją rządową w naszym regionie. W szczególności poprzez stosowanie najlepszych praktyk w tym zakresie stosowanych w innych regionach - dodał wojewoda.

Protesty rolników w całym kraju

Od kilkunastu dni w całej Polsce trwają liczne protesty rolników, którzy blokują m.in. drogi, trasy szybkiego ruchu, autostrady, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Rolnicy sprzeciwiają się napływowi ukraińskich towarów, a także polityce europejskiej związanej z tzw. Zielonym Ładem.

Europejski Zielony Ład to pakiet inicjatyw politycznych, którego celem jest skierowanie UE na drogę transformacji ekologicznej, a ostatecznie – osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 r. Pakiet obejmuje inicjatywy w ściśle powiązanych ze sobą obszarach, np. klimatu, środowiska, energii, transportu, przemysłu, rolnictwa oraz zrównoważonego finansowania.

Dziś w Warszawie ma się odbyć protest rolników.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klobuck.naszemiasto.pl Nasze Miasto