Wybieramy Sportowca Dekady w pow. kłobuckim. Trwa głosowanie w plebiscycie. Kim są KANDYDACI?

red.
Udostępnij:
Wybieramy Sportowca Dekady w pow. kłobuckim. W tym roku w Plebiscycie Sportowym Dziennika Zachodniego, głosami Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły m.in. Sportowca Dekady - osobno wśród kobiet i mężczyzn. Kliknij w "zobacz galerię" i sprawdź kandydatów z pow. kłobuckiego.

Plebiscyt Sportowy "Dziennika Zachodniego" to najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. W tym roku głosami Czytelników zostaną przyznane prestiżowe tytuły m.in. Sportowca Dekady - osobno wśród kobiet i mężczyzn. Kandydatów i kandydatki z powiatu kłobuckiego znajdziecie w naszej galerii!

Od kilku lat plebiscyt jest prowadzony w szerokiej formule, w której głosami naszych Czytelników, oprócz zawodników, nagradzani są także trenerzy, drużyny i ludzie sportu wszystkich dyscyplin i wszystkich szczebli.

Co ważne, pod tym linkiem możecie nie tylko głosować, ale i zgłaszać swoich kandydatów!

Wyjątkowa edycja plebiscytu
Jednak tegoroczna edycja akcji będzie wyjątkowa. Pandemia koronawirusa zmieniła wszystkie dziedziny życia - także sport. Wydarzenia sportowe, zarówno mniejsze, gminne i powiatowe, jak i te największe na świecie jak Igrzyska Olimpijskie w Tokio, zostały odwołane, a w zawodach, które się odbyły, nie mogli wziąć udziału kibice. Ograniczenia związane z pandemią zmieniły terminarze rozgrywek, a wielu zawodnikom i ludziom sportu nie udało się uniknąć zachorowania.

Biorąc pod uwagę te wyjątkowe okoliczności postanowiliśmy, że w tym roku środowisko sportowe naszego regionu docenimy w dłuższej perspektywie ostatniego dziesięciolecia.

Wybieramy Sportowca Dekady w pow. kłobuckim. Trwa głosowanie...

Sześć kategorii i dwa etapy
Głosami naszych Czytelników zostaną przyznane tytuły najpopularniejszego Sportowca Dekady (osobno wśród kobiet i mężczyzn), Trenera Dekady i Drużyny Dekady. Nagrodzimy także menedżerów sportu, organizatorów i animatorów życia sportowego przyznając głosami Czytelników tytuł Działacza Sportowego Dekady.

Podobnie jak w poprzednich edycjach plebiscytu tak i w tym roku zaprezentujemy też młodych sportowców, którzy są na początku swojej kariery. W tym przypadku tytuł Sportowy Talent nie będzie oczywiście dotyczyć dekady.

Kandydatów do wyróżnień nominują dziennikarze z naszego działu sportowego, kluby i związki sportowe oraz nasi Czytelnicy.

Głosowanie zostanie przeprowadzone w dwóch etapach. Najpierw laureaci w każdej kategorii zostaną wybrani osobno w miastach i powiatach naszego województwa. Zwycięzcy awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte od początku głosowania. Spośród nich zostaną wybrani zdobywcy głównych tytułów i nagród w kategoriach Sportowcy Dekady, Trener Dekady i Drużyny Dekady, a także Sportowy Talent Roku. W kategorii Działacz Sportowy Dekady głosowanie będzie prowadzone w jednym, wojewódzkim etapie.

Multimedialna gala sportu
W lutym odbędzie się multimedialna gala online Plebiscytu Sportowego, która będzie transmitowana na żywo w naszym serwisie internetowym i na Facebooku. Podczas gali zostaną zaprezentowani wszyscy laureaci w każdej kategorii z każdego miasta i powiatu.

Nagrody dla laureatów
Zwycięzcy w każdej kategorii plebiscytu z każdego miasta i powiatu otrzymają:

  • dyplom gratulacyjny potwierdzający zdobycie tytułu Sportowca Dekady - Kobiety, Sportowca Dekady - Mężczyźni, Trenera Dekady, Drużyny Dekady lub Sportowego Talentu Roku w mieście lub powiecie
  • medal Plebiscytu Sportowego
  • awans do wojewódzkiego finału plebiscytu z zachowaniem zdobytych głosów
  • W wojewódzkim finale na zwycięzców czekają nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych za zdobycie pierwszego miejsca oraz 1500 złotych i 1000 złotych za zdobycie odpowiednio miejsca drugiego i trzeciego.

Ważne terminy

  • Głosowanie w pierwszym, miejskim i powiatowym etapie plebiscytu rozpocznie się w poniedziałek, 14 grudnia i będzie trwać do czwartku, 7 stycznia 2021, do godz. 22:00.
  • Zgłoszenia kandydatów do nagród będą przyjmowane do piątku, 18 grudnia.
  • Zwycięzcy w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym etapie głosowania.
  • W poniedziałek, 11 stycznia 2021r. wszyscy finaliści zostaną zaprezentowani w dodatku sportowym do poniedziałkowego wydania gazety i rozpocznie się głosowanie w finale wojewódzkim.
  • Będzie ono trwać do wtorku, 19 stycznia, do godz. 22:00

Informacji o akcji udziela Marta Gromowska, tel. 604 964 942, (pon-pt godz 9.00-16.00), e-mail: [email protected]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polska zorganizuje mistrzostwa na najwyższym poziomie

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie